Politechnika GdańskaWydział ChemicznyKatedra Chemii Nieorganicznej Copyright © 2017 by KChN WCh PG – Andrzej Okuniewski | |

Forum KChN

Inne

← Wróć

Wątek: Podręczniki

+ odpowiedz w tym wątku

04.10.2012 15:03 – student

Witam. Uczęszczam na wykłady z Podstaw Chemii. Pani Profesor Barbara Becker poleciła nam dziś parę książek. Dla osób takich jak ja ( nie byłem w klasie z rozszerzoną chemią i przyznaję, że podchodziłem do tego przedmiotu z dystansem ), które na dzień dzisiejszy czują, że nie mają opanowanego materiału ze szkoły średniej, Pani Profesor poleciła "Podstawy chemii dla kandydatów na wyższe uczelnie" K.M. Pazdro. Jakiś czas temu kupiłem komplet podręczników do liceum na poziomie rozszerzonym wydawnictwa WSiP (Andrzej Czerwiński, Anna Czerwińska, Małgorzata Jelińska-Kazimierczuk, Krzysztof Kuśmierczyk). Podaję link do strony WSiP'u. Czy ktoś z Państwa spotkał się kiedyś z tymi podręcznikami i mógłby się wypowiedzieć na ich temat? Czekam na paczkę z dwutomowym wydaniem Chemii Ogólnej L.Jones, P.Atkins z 2009 roku i zastanawiam się czy te podręczniki WSiP'u wystarczająco dobrze omawiają wiedzę podstawową, której mi brakuje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

05.10.2012 10:05 – mgr inż. Antoni Konitz

Większość podręczników przeznaczonych do tego samego okresu nauki (szkoła średnia, studia) zawiera niemal te same informacje. Różnicuje je układ materiału i styl autora. To raczej styl autora powoduje, że dany podręcznik komuś "pasuje", a inny nie. Pazdro (którego styl mnie osobiście doprowadza do "szału") jest podręcznikiem zawierającym materiał szkoły średniej i może mieć tylko charakter pomocniczy. Atkins jest dobrze napisanym typowym podręcznikiem akademickim. Wykład czasem może zawierać jakieś tematy nie zawarte w podstawowym podręczniku, ale te można sobie uzupełnić z internetu (zaczynając od Wikipedii angielskiej).

05.10.2012 18:02 – Mateusz K

Dziękuję Panu za odpowiedź :)

+ odpowiedz w tym wątku