Politechnika GdańskaWydział ChemicznyKatedra Chemii Nieorganicznej Copyright © 2017 by KChN WCh PG – Andrzej Okuniewski | |

Forum KChN

Inne

← Wróć

Wątek: Jak znacząco obniżyć temperaturę w mieszkaniu ?

+ odpowiedz w tym wątku

06.08.2013 20:59 – Sebastian

Witam
Czy istnieje jakiś w miarę prosty i tani sposób na obniżenie temperatury w mieszkaniu ? Próbowałem za pomocą kilku wiader z zimną wodą z kranu umieszczonych w pokojach ale nic nie pomogło chociaż z moich obliczeń (wykorzystałem do obliczeń pojemność cieplną wody) wynikało, że temperatura powinna się obniżyć o kilka stopni Celsiusza, z tym, że założyłem adiabatyczność pomieszczenia. Myślałem też o mieszaninach chłodzących stosowanych w preparatyce. Bardzo źle znoszę upały i stąd moje pytanie.

08.08.2013 11:06 – dr hab. inż. Anna Dołęga

Najprostszą mieszaniną chłodzącą dostępną dla każdego jest mieszanina lodu z solą kuchenną. Zatem do dzieła, szykujemy kolejne wiadro, tylko proszę uważać na odmrożenia :-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanina_oziębiająca

09.08.2013 09:42 – mgr inż. Antoni Konitz

Kiedyś za klimatyzację służył przeciąg i kilka rozwieszonych wilgotnych prześcieradeł. To się również praktykuje obecnie, np na Sycylii, kiedy wieje sirocco. Przy okazji wilgotne prześcieradła wychwytują drobiny dokuczliwego piasku.

09.08.2013 17:24 – Sebastian

Bardzo dziękuję Państwu za porady :)

+ odpowiedz w tym wątku